Jak se správně starat o svíčky? TOP 10 rad

TOP 10!

 

Pokud chcete, aby vám dobře hořela a vydržela co nejdéle, tak se o ní musíte postarat. Aby vydržela co nejdéle a nedělala "šlehající plameny" nebo kouř. A proto vám přinášíme užitečné rady pro dlouhou a intenzivní životnost.

1. Když poprvé zapálíte svíčku, nechte vosk rozpustit po celém povrchu, až k okrajům nádoby. Tím zabráníte vytváření nevzhledného "tunelu" a prodloužíte svíčce životnost. Správné rozpuštění může trvat minimálně 2 hodiny.


2. Rozpuštěný vosk udržujte v čistotě, bez ohořelých zápalek a nečistot.


3. Udržujte knot čistý a o délce 5 mm. Tím podpoříte rovnoměrné spalování a stabilní plamen

.
4. Pokud svíčka při hoření utváří na nádobě saze, uhaste ji, svíčka nejspíš nehoří správně. Počkejte až se nádoba ochladí, a očistěte ji vlhkým hadříkem. Ořízněte knot a svíčku můžete znovu zapálit.


5. Rozhodně do svíčky nefoukejte, pokud nechcete, aby se z ní pak kouřilo. Knot můžete uhasit v roztaveném vosku a poté ho zase narovnat. Nebo můžete svíčku uhasit tím, že nádobu jednoduše zavřete.


6. Svíčku uhaste, pokud se z ní kouří, bliká nebo je plamen příliš vysoko. Znamená to že svíčka se spaluje nesprávně a plamen není pod kontrolou. Správně by měl být plamínek ve tvaru slzy a ve vzpřímené poloze. Nechte svíčku vychladnout, seřízněte knot a zkontrolujte, jestli není svíčka v průvanu. Poté můžete svíčku znovu zapálit.

7. Svíčky vždy skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Svíčky by měly stát vždy rovně, aby nedošlo k deformaci.

8. Pokud je svíčka příliš aromatická, mějte při hoření otevřené okna/dveře, vůně se příjemně rozptýlí. Jestli si naopak vůni chcete více vychutnat, zapalte svíčku v uzavřené místnosti. Místnost bude provoněná cca. po 30 minutách.

9. Pro odstranění vosku nejprve dejte svíčku cca. na hodinu do mrazničky. Tím se vosk zmenší a snadno ho vyjmete. Nikdy na odstraňování vosku nepoužívejte ostré předměty, mohlo by dojít k poškrábání nebo oslabení skla. Při dalším použití by se nádoba mohla rozbít.

10. Nezapalujte svíčky tam, kde budou vystaveny přímému slunečnímu záření, nebo v přesvíceném interiéru (např. pod reflektory). Svíčka hoří rychleji a výslednému efektu tím nijak neprospějete. Svíčku nechte provonět hezky pomalu a v klidu.